SYLWETKA: lek. wet. Agata Andrzejewska

lek. wet. Agata Andrzejewska, liderka i wizjonerka w administracji państwowej.
Mentorka w Programie Mentoringowym Fundacji Liderek Biznesu.

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Od 20 lat jestem związana z administracją i działam w obszarze farmacji weterynaryjnej. Przeszłam całą ścieżkę zawodową od pracownika po leadera, a dziś pełnię funkcję Wiceprezesa ds. produktów leczniczych weterynaryjnych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jako lider jestem popularyzatorką odważnego przywództwa opartego na wiarygodności w działaniu, komunikacji i budowaniu relacji. Uważam, że Urząd to przede wszystkim ludzie, dlatego w swojej pracy stawiam na ludzi i pracę zespołową.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz budowaniu różnorodnych zespołów. Moją mocną stroną jest autentyczność, otwartość na współpracę i odwaga w podejmowaniu wyzwań. Swoją pracę traktuję jako pasję i powołanie, zawsze pracuję z uważnością na drugiego człowieka.

Jestem szkoleniowcem, mentorem, wykładowcą i organizatorem konferencji dotyczących farmacji weterynaryjnej. Angażuję się w projekty wspierające rozwój osobisty lekarzy weterynarii i pracowników administracji weterynaryjnej. Głównym obszarem mojej pracy jest komunikacja i budowanie relacji w zespole, odważne przywództwo oparte na własnych wartościach, praca z krytykiem i budowanie poczucia własnej wartości, zarządzanie stresem i budowanie odporności psychicznej oraz praca z emocjami.