Konferencja RehabVET 2023

Konferencja zakończona! Serdecznie wszystkim dziękujemy za obecność, aktywność i cenne pytania do wykładowców.


Konferencja RehabVET 2023 „Neurorehabilitacja? Bez nerwów!” – Łódź, 17-18 czerwca 2023
Foto by Wymigane

„Neurorehabilitacja? Bez nerwów!”

Łódź, 17-18 czerwca 2023

Patronat nad Konferencją objął
Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Serdecznie zapraszamy na II KONFERENCJĘ REHABVET, która poświęcona będzie neurorehabilitacji, chorobom układu nerwowego oraz psychologii zawodowej. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18.06. 2023 w auli „D” Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytety Łódzkiego. Jesteśmy pewni, że będzie to wydarzenie fascynujące i inspirujące do dalszego rozwoju zawodowego.

Skupimy się na rzadziej poruszanych tematach jak choroby nerwów obwodowych i nerwów czaszkowych, przez które poprowadzi nas dr Konrad Kalisz. Pacjent z niedowładem często spędza nam sen z powiek. Podejmij z nami wyzwanie! Nabierz odwagi i precyzji w działaniu i opracuj plan terapeutyczny, dzięki informacjom z pierwszej ręki od jednej z najlepszych specjalistek w zakresie neurorehabilitacji małych zwierząt. Prof. Ângela Martins podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie terapii ciężkich przypadków chorób rdzenia, takich jak zator włóknisto-chrzęstny, miopatia degeneracyjna i choroba krążka międzykręgowego.

Będzie też garść nowinek: mgr Adam Michoński, jak zwykle bardzo naukowo ale i z humorem, przedstawi nam metodę przezskórnej neuromodulacji, znakomitej metody wspomagającej leczenie bólu przewlekłego. Dodatkowo dowiemy się jak fizjoterapia ludzka radzi sobie z porażeniem nerwu twarzowego. Natomiast chirurg ortopeda i neurochirurg lek. wet. Michał Stelmaszyk opowie o nowinkach w ortopedii małych zwierząt. Dr Stelmaszyk bierze udział we wprowadzaniu do ortopedii małych zwierząt bardzo ciekawej, nowatorskiej metody. Nie możemy się już doczekać tego wykładu!

Dr n. med. Marcin Wytrążek, jeden z pionierów i najlepszych specjalistów terapii manualnej tkanek miękkich w Polsce, zapozna nas z odkryciami jakich dokonał prowadząc od kilku lat badania sekcyjne nad mięśnio-powięzią człowieka. Dlaczego terapie powięziowe działają, w jaki sposób i co dzieje się pod naszymi rękami ? Jakie mity na temat terapii powięzi możemy obalić ? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas wykładu, wzbogaconego nagraniami z prowadzonych przez doktora Wytrążka badań. Jako entuzjaści i pasjonaci terapii tkanek miękkich polecamy Wam ten wykład serdecznie z całych, otulonych powięzią , serduszek!!

Choć praca fizjoterapeuty zwierząt czy lekarza weterynarii jest wspaniała, nie samą pracą z pacjentem żyjemy. W drugim dniu Konferencji zadbamy więc o siebie, swoje środowisko pracy i swoją przyszłość! Bez odpowiedniego przygotowania i zadbania o własną higienę psychiczną i dobre samopoczucie, często dopada nas wypalenie zawodowe. Jak temu zapobiec i jak rozwijać swoją karierę zawodową w zdrowy sposób opowie doświadczony psycholog sportowy, mgr Witold Bomba.

Aby z satysfakcją wykonywać swój zawód niezbędne są również dobre relacje z klientami oraz zdrowa i mądra, oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu, współpraca między lekarzami weterynarii i fizjoterapeutami zwierząt. W końcu nasz cel jest wspólny: zdrowie i dobra jakość życia naszych pacjentów. A zatem jak się dogadać? O tym opowie lek. wet. Monika Knoppek, która zarządza kilkoma zakładami leczniczymi oraz szkoli specjalistów pracujących ze zwierzętami w całej Polsce w zakresie marketingu, zarządzania i relacji z klientem.

I wreszcie wisienka na torcie! Iwona Bobrowska-Budny, trenerka biznesu, ogromny autorytet w zakresie przywództwa, zarządzania sobą i zespołami, budowania i rozwijania zespołów oraz motywowania i komunikacji, poprowadzi bardzo ciekawy wykład na temat „Syndromu oszusta” (ang. Impostor Syndrome). Jest to zjawisko psychologiczne, które dopada na jakimś etapie kariery znaczną część specjalistów w każdej dziedzinie. Zjawisko to zaczyna się od drobnych wątpliwości w sens swojego postępowania, aby później przerodzić się w lęk, wstyd i depresję.
A zatem: dlaczego podważamy własne kompetencje i jak temu zaradzić?

Zapraszamy na fantastyczne wykłady!

 

DZIEŃ PRZEDKONFERENCYJNY – TERMIN DODATKOWY

CZWARTEK  15.06.2023

Warsztaty Neurorehabilitacji Weterynaryjnej z prof. Ângela Martins
Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami neuromobilizacji połączone z ograniczoną liczbą miejsc, poprosiliśmy p. Profesor o zagięcie czasoprzestrzeni i zrobienie JESZCZE RAZ tych warsztatów w czwartek PRZED, tradycyjnym dniem przedkonferencyjnym czyli piątkiem.
Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. 


ps. Dzięki temu można spędzić piątek w Łodzi i trochę pozwiedzać i/lub odpocząć przed konferencją.

(liczba miejsc ograniczona do 20 osób)

DZIEŃ PRZEDKONFERENCYJNY

PIĄTEK 16.06.2023

Warsztaty Neurorehabilitacji Weterynaryjnej z prof. Ângela Martins

(liczba miejsc ograniczona do 20 osób)

 

PROGRAM KONFERENCJI:

SOBOTA 17.06.2023 – DZIEŃ 1:

 

NIEDZIELA 18.06.2023 – DZIEŃ 2:

 
LOKALIZACJA KONFERENCJI:

Aula „D”  Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego

Adres: 90-236 Łódź, Pomorska 141/143  (wejście od ul. Matejki)
wjazd na parking: od strony ul. Pomorskiej

 
KOSZT UCZESTNICTWA:
  • 790 złearly birds osoby zarejestrowane od 01 do 31 marca
  • 890 zł – regular price – osoby zarejestrowane do 01 kwietnia do 31 maja
  • 999 zł – osoby zarejestrowane po 31 maja (w tym, w czasie konferencji)