SYLWETKA: Dr n. wet. Małgorzata Kołecka Dipl. ECVN

Dr n. wet. Małgorzata Kołecka Dipl. ECVN

pracuje na Oddziale Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Kalabch we Frankfurcie nad Menem. W latach 2009-2018 była pracownikiem naukowym na Oddziale Neurologii, Neurochirurgii i Neuroradiologii Kliniki Małych Zwierząt Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen. W 2018 pracowała w ramach zastępstwa jako szef Oddziału Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Uniwersytetu Melbourne w Australii.

W roku 2014 obroniła tytuł doktora nauk weterynaryjnych. W roku 2016 ukończyła rezydenturę Europejskiego College’u Neurologii Weterynaryjnej (ECVN). Doświadczenie zbierała również podczas licznych staży i kursów poświęconych tematyce neurologicznej w europejskich ośrodkach neurologicznych jak Royal Veterinary College w Londynie, Uniwersytet w Bolonii, Barcelonie, Hanowerze czy Wrocławiu.
Uczestnik programów badawczych w Royal Veterinary College (Londyn, Wielka Brytania), University Cork City i w Cork Institute of Technology (Cork, Irlandia).
Na co dzień prowadzi konsultacje z pacjentami neurologicznymi, przeprowadza zabiegi neurochirurgiczne i zajmuje się badaniami naukowymi na temat wodogłowia u psów. Jest również autorem publikacji naukowych o tematyce neurologicznej.