SYLWETKA: lek. wet. Michał Stelmaszyk

lek. wet. MICHAŁ STELMASZYK

lek. wet. MICHAŁ STELMASZYK

Chirurg ortopeda, neurochirurg, jeden z najlepszych specjalistów chirurgii ortopedycznej w Polsce. 

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Obecnie szkoli się głównie na wysoce specjalistycznych kursach zagranicznych u mistrzów chirurgii i neurochirurgii. 

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w jednej z lubelskich klinik całodobowych, gdzie zajmował się przede wszystkim chirurgią ortopedyczną. 

Obecnie jest niezależnym specjalistą współpracującym z różnymi klinikami w Polsce, gdzie wykonuje zabiegi o najwyższym stopniu trudności.

Jak sam mówi o sobie:

Cały czas dążę do perfekcji, każdy zabieg może być wykonany szybciej, lepiej, najciekawsze są te najtrudniejsze, dla których trzeba znaleźć indywidualne rozwiązanie. (za Vetkompleksowo.pl)

Przełomem w jego karierze było wszczepienie dwóch zintegrowanych endoprotez u suczki Shili, zabieg ten był dowodem na to, że warto szukać nowatorskich i odważnych rozwiązań, skrojonych dla danego pacjenta.

Obecnie dr Stelmaszyk wykonuje całe spektrum zabiegów chirurgicznych: od artroskopii, osteosyntez, osteotomie korekcyjne, protezowanie, protezoplastykę rzepki, korekty w przypadku zespołu brachycefalicznego, zabiegi w obrębie żuchwy i szczęki, aż po operacje dyskopatii i zabiegi w obrębie mózgowia.

Posiada niezbędne certyfikaty, które upoważniają go do przeprowadzania terapii leczenia zwyrodnień i stanów zapalnych stawów z wykorzystaniem ACS (autologicznej kondycjonowanej surowicy).

Jest też znanym i bardzo lubianym wykładowcą: prowadzi szkolenia z chirurgii ortopedycznej dla lekarzy weterynarii a także dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas kursów z ortopedii psów i kotów dla fizjoterapeutów zwierząt i lekarzy weterynarii pierwszego kontaktu prowadzonych przez RehabVET. 

Wykładowca na I Konferencji RehabVET: Dni Fizjoterapii Weterynaryjnej w Łodzi w 2022r.

Wykładowca na Konferencji RehabVET 2023: Neurorehabilitacja? Bez nerwów! w Łodzi.

Szkolenia z jego udziałem to 100% praktycznej, niezbędnej wiedzy przekazanej w przystępny sposób.