Konferencja RehabVET 2024

„Pacjent. Przebudzenie mocy”.

Kiedy struktura zaburza funkcję.

Łódź, 22-23 czerwca 2024

Patronat nad Konferencją objął
Dziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Serdecznie zapraszamy na III KONFERENCJĘ REHABVET!

W tym roku zapraszamy do rozmów o tym, jak struktura ciała wpływa na jego funkcję. I jak my możemy wpłynąć na strukturę i funkcję, aby przebudzić w pacjencie moc !

Naszymi przewodnikami w poszukiwaniu dobrych odpowiedzi będą:

Katie Lawrence, AHPR Vet. Phys.
dyplomowana rehabilitantka weterynaryjna z 20-letnim doświadczeniem, a także dyplomowana wykładowczyni (RVC), szczególnie skupiona na kinezyterapii i fizykoterapii małych i dużych zwierząt, zabierze nas do swojego terapeutycznego świata, w którym walczy zarówno o “strukturę” jak i “funkcję”! W codziennej praktyce często stykamy się z intensywnym marketingiem dotyczącym fizykalnych metod terapii. Często słyszymy, że nowa metoda jest kompleksowa i optymalna, a “stare” technologie nie mają już zastosowania. Czy tak jest naprawdę? Rzetelnie i praktycznie, w oparciu o dane naukowe, ale z angielskim poczuciem humoru, Katie poprowadzi dla nas wykład  „Fizykoterapia w rehabilitacji psów i kotów. Fakty i fikcje. Moje doświadczenia”

Aneta Bocheńska, dr n. wet.
lekarz weterynarii i jedna z pionierek fizjoterapii i rehabilitacji zwierząt w Polsce.

Dr Bocheńska podzieli się własnymi obserwacjami i sposobami postępowania z pacjentami z chorobą zwyrodnieniową stawów. Jaka jest przyczyna bólu w chorobie zwyrodnieniowej stawów? Czy choroba zwyrodnieniowa stawów to wyłącznie utrata prawidłowej struktury tkanek? Co współczesna nauka mówi nam o efektywnej terapii tego schorzenia? Dogłębny, dwuczęściowy, pełen praktycznych wskazówek wykład: „Ból a komfort życia zwierząt w chorobie zwyrodnieniowej stawów”, który pozwoli Ci racjonalnie i w oparciu o najnowszą wiedzę wspomagać pacjentów z osteoarthritis.

Vicente V. Calderón, dr n. wet.
lekarz weterynarii, akupunkturzysta, anatom, wykładowca i autor książek

Niejednokrotnie bywał pytany o to w jaki sposób akupunktura pomaga pobudzić i przywrócić zaburzoną funkcję, szczególnie w przypadkach neurologicznych. Czy są rzetelne badania, które pomagają rozwiązać zagadkę fenomenu tej znanej od tysięcy lat metody? Przez wiele lat swojej praktyki miał okazję zbierać dostępne dane i konfrontować je z praktyką Wnioski przedstawi podczas wykładów, przygotowanych specjalnie na naszą Konferencję:
Akupunktura a badania naukowe. Jakie mechanizmy stoją za skutecznością nakłuwania punktów akupunkturowych” oraz  “Czym są punkty akupunkturowe i meridiany”.
Przygotujcie się na kompleksowe, inne niż wszystkie i jak zwykle pełne Energii CHI wykłady!

Piotr Szałański, dr n. med. i n. o zdr.
fizjoterapeuta, znakomity specjalista terapii powięziowych.

Twórca, wraz z Łukaszem Czubaszewskim, międzynarodowego wydarzenia na temat powięzi “Polish Fascia Symposium”, na którym specjaliści z całego świata dzielą się swoimi odkryciami w zakresie tej najbardziej zagadkowej tkanki – narządu, naszego organizmu. W wykładzie “Powięź w świetle najnowszych doniesień naukowych”
, przyjrzymy się ciału od podszewki, z uwzględnieniem informacji ważnych dla wszystkich specjalistów pracujących manualnie.
Poznaj najnowsze odkrycia ze świata powięzi!

lek. wet. Konrad Kalisz
lekarz weterynarii, jeden z najlepszych specjalistów neurologii weterynaryjnej w Polsce.

Dr Kalisz zaproponuje nam spojrzenie na strukturę poprzez analizę zaburzonej funkcji. Czy to co zwraca naszą uwagę w chodzie pacjenta wynika z zaburzeń w układzie nerwowym czy mięśniowo-szkieletowym? Analizuj przypadki różnych pacjentów “na żywo”. Naucz się logicznej i efektywnej oceny chodu już od pierwszych kroków pacjenta, dzięki wskazówkom przedstawionym na wykładzie
„Analiza chodu: czym różni się kulawizna neurogenna od ortopedycznej?”.

Jacek Mederski, dr. n. wet.
lekarz weterynarii, chirurg ortopeda i neurochirurg.
Człowiek do zadań specjalnych. Bezwzględnie oddany swoim pacjentom: specjalista z ogromnym sercem. Wie, że na sukces pacjenta pracuje cały zespół i nie wyobraża sobie współczesnej ortopedii i neurochirurgii bez procesu rehabilitacji.
Jesteście gotowi na wyzwania? Jeśli ciekawi Was jak można uratować “strukturę” z najcięższych opresji, to zapraszamy Was aż na dwa wykłady: „Protezy stawów biodrowych i z czym to się je” oraz „Choroby nowotworowe rdzenia kręgowego”. Usłyszycie o najtrudniejszych przypadkach z jakimi może zetknąć się chirurg. W takich sytuacjach mierzymy się też z trudnymi pytaniami od właścicieli pacjentów, zarówno ze względu na rodzaj i stopień zaawansowania choroby, jak i koszty leczenia i rehabilitacji.
Warto być przygotowanym, aby odpowiedzialnie i zgodnie z aktualną wiedzą móc na te pytania odpowiedzieć.

Ale wykłady to nie wszystko!

Jak zwykle możecie liczyć na obecność firm partnerskich. Będzie możliwość skorzystać z ofert Targowych, zaopatrzyć się w najnowsze katalogi i gratisy oraz wynegocjować najlepsze warunki na zakup sprzętu do fizykoterapii czy suplementy dla naszych pacjentów.

PROGRAM KONFERENCJI:

SOBOTA 22.06.2024 – DZIEŃ 1:

 

NIEDZIELA 23.06.2024 – DZIEŃ 2:

 • Vicente V. Calderón, dr n. wet.
  • „Akupunktura a badania naukowe. Jakie mechanizmy stoją za skutecznością nakłuwania punktów akupunkturowych” 
 • Vicente V. Calderón, dr n. wet.
  • „Czym są punkty akupunkturowe i meridiany” 
 • Jacek Mederski, dr. n. wet.
  • „Protezy stawów biodrowych i z czym to się je” 
 • Jacek Mederski, dr. n. wet.
  • „Choroby nowotworowe rdzenia kręgowego” 
 • lek. wet. Konrad Kalisz
  • „Analiza chodu: czym różni się kulawizna neurogenna od ortopedycznej?” 

 
LOKALIZACJA KONFERENCJI:

Aula „D”  Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego

Adres: 90-236 Łódź, Pomorska 141/143  (wejście od ul. Matejki)
wjazd na parking: od strony ul. Pomorskiej

 
KOSZT UCZESTNICTWA:
 • 790 złearly birds osoby zarejestrowane do 31 marca
 • 890 zł – regular price – osoby zarejestrowane do 01 kwietnia do 31 maja
 • 1090 zł – osoby zarejestrowane po 31 maja (w tym, w czasie konferencji)
 
PRZYDATNE LINKI: