SYLWETKA: mgr Witold Bomba

mgr Witold Bomba

mgr WITOLD BOMBA

Wszechstronny psycholog sportowy oraz specjalista psychologii klinicznej. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy jako psycholog, od kilku lat we własnym gabinecie psychologicznym.

Dogłębnie zna zagadnienia z obszaru psychologii motywacji oraz zapobiegania wypaleniu zawodowemu, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas pracy z jedną z narodowych kadr Polski oraz z indywidualnymi zawodnikami (koszykówka m/k, piłka nożna m/k, siatkówka, gimnastyka, żużel, jeździectwo, MMA). Wspiera zawodników półamatorskich, jak i prowadzi kadry narodowych sportów indywidualnych oraz zespołowych, zarówno seniorów jak i juniorów.

Podczas swojej kariery zawodowej swój czas poświęcał też pacjentom z Poradni Psychologicznej dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, dzięki czemu kolejnym szczególnym zainteresowaniem Witolda Bomby jest spektrum autyzmu oraz formy pomocy z tym związane.

Poza specjalizacją rozwija swoje umiejętności stale uczęszczając na branżowe szkolenia i konferencje (np. prestiżowe szkolenie dla psychologów z FC Barcelona).

W swojej pracy kieruje się Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jego wykłady cechuje bardzo konkretne podejście do omawianych tematów, a empatia i  doświadczenie pozwalają słuchaczom otworzyć się na często trudne i pomijane w codziennym życiu zawodowym tematy.

Wykładowca na Konferencji RehabVET 2023: Neurorehabilitacja? Bez nerwów! w Łodzi.